اموزگار

ادامه گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان در قطر؛ توافق نهایی نشده است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با رد گزارش برخی رسانه‌ها مبنی بر پایان یافتن گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان و نهایی شدن آن تصریح کرد که گفت‌وگوها امروز نیز ادامه دارد.

شاهین با اظهار این موضوع اما اعلام نکرد که آیا در روزهای آتی نیز مذاکرات ادامه خواهد داشت و یا اینکه چه موانعی بر سر توافق وجود دارد.

پیش از این برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند که مذاکرات آمریکا و طالبان پایان یافته و طرفین مشغول تطبیق نسخه‌های انگلیسی،  فارسی و پشتوی توافقنامه هستند.

شاهین بدون اعلام زمانی معین در توئیترش نوشت: امیدواریم تا بزودی خبرهای خوبی برای ملت مسلمان و استقلال طلب‌مان داشته باشیم.

دور نهم گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان در حالی در هفتمین روز ادامه دارد  که براساس گزارش‌ها گفته می‌شود که اظهارات ترامپ درباره ادامه حضور نظامی آمریکا در روند مذاکرات چالش‌های تازه‌ای ایجاد کرده است.

طالبان همواره در مذاکره با آمریکا تاکید کرده که همه نظامیان آمریکایی باید از افغانستان خارج شوند اما ترامپ در اظهاراتی گفته که در صورت دستیابی به توافق و یا عدم تحقق آن خواستار ادامه حضور اطلاعاتی قوی در افغانستان است که واکنش طالبان را در پی داشت.

انتهای پیام/.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *